Stará Ľubovňa

História

Stará Ľubovňa je jedným z najstarších kráľovských miest na severnom Slovensku. V historickej časti tohto mesta láka svojou zachovalou architektúrou meštiansky dom číslo 1 zo 17.storočia, v ktorom sa od roku 2001 nachádza luxusný trojhviezdičkový penzión GURMEN so svojím štýlovým zariadením a úžasnou históriou.

Penzión Gurmen

Atmosféra

Stačí vstúpiť do budovy penziónu a odrazu Vás neznáma sila ovládne spôsobom, ktorý sa nedá vysvetliť, len precítiť. Múry penziónu absorbovali do dnes tisícky rôznych príbehov, ktoré tu akoby vymaľovali tú typickú atmosféru pôsobiacu na Vás z každého rohu.
Penzión prešiel v roku 2013 rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá nielen zmodernizovala všetky priestory historického meštianskeho domu, ale ich aj rozšírila o dvojpodlažnú viacúčelovú sálu s tanečným parketom, kuchyňou a barom s kapacitou 200 miest.

Meštianska architektúra

Priestory

Dnes Penzión Gurmen disponuje ôsmimi dvojlôžkovými izbami a jedným apartmánom, ktoré svojou úrovňou a vybavením uspokoja aj toho najnáročnejšieho hosťa. Návštevníkom a ubytovaným hosťom je tu k dispozícii recepcia s kaviarňou, otvorené 24 hodín, reštaurácia, vinná pivnica, štyri salóniky, Hradná a Letná terasa. Pre ubytovaných hostí je hneď vedľa penziónu bezplatné parkovisko.

Všetky priestory v penzióne sú nefajčiarske. Priestor vyhradený pre fajčiarov sa nachádza na Hradnej terase.